Dan 14: Srbija bez 1/8 finala, Sajdžije na Švedsku

Vesti 27. jun 20188:00 > 21:10
Michael Steele, Getty Images

Četrnaestog dana Mundijala u osminu finala su se plasirali Švedska i Meksiko. Nemci idu kući uz poraz od Južne Koreje. Učesnici osmine finala iz grupe E su Brazil i Švajcarska. Selesao je savladao Srbiju 2:0, dok su Sajdžije remizrale sa Kostarikom 2:2.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Raspored:

16.00 Nemačka – Južna Koreja 0:2  (statistika)

16.00 Švedska – Meksiko 3:0 (statistika)

20.00 Srbija – Brazil 0:2  (statistika)

20.00 ŠvajcarskaKostarika 2:2 (statistika)

Ne propustite da pogledate servis Sport kluba sa svim statistikama, rezultatima i tabelama!

00:00 Ocene Orlova protiv Brazila na jednom mestu. Zašto je Vladimir Stojković zaslužio najvišu, a zbog čega Mladen Krstajić najnižu. Kako je ocenjen Sergej?

23:45 „Prvenstvo sam odigrao za 7.5-8, ali videću šta ćete vi napisati…“, poručio je Sergej Milinković-Savić.

23:30 Pogledajte šta su posle meča sa Brazilcima rekli Dušan Tadić i Nemanja Matić.

22:05 Posle ovakvih rezultata u grupi E, Brazil u osminu finala ide sa prvog mesta, uz sedam bodova, dok su Švajcarci drugi sa pet. Srbija je ostala na trećoj poziciji uz tri poena, a Kostarikanci su poslednji sa bodom. Selesao će u nokaut fazi igrati protiv Meksika, a Sajdžije očekuje okršaj sa Švedskom.

21:59 Selekcija Srbije porazom od Brazila 2:0 završila je takmičenje na Mondijalu u Rusiji. U drugom duelu grupe, Švajcarci i Kostarikanci su remizirali 2:2.

21:50 Goool! Kostarika je u nadoknadi vremena došla do poravnanja rezultata i bodom se oprašta od Mondijala. Brajan Ruiz je bio strelac za Tikose sa penala, ali tek pošto se lopta odbila od prečke i Zomerovih leđa, i time postavio konačan rezultat 2:2.

21:45 Goool! Švajcarska ponovo vodi. Strelac je Josip Drmić u 88. minutu. Posle dobrog napada Sajdžija, Zakarija je poslao oštru loptu u šesnaesterac, gde je Drmić preciznim udarcem savladao Navasa.

21:25 Goool! Brazilci su duplirali vođstvo u 68. minutu, golom defanizvca Tijaga Silve. Nejmar je centrirao iz kornera sa leve strane, a stameni defanzivac neometan iz pet metara zatreaso mrežu Stojkovića.

21:13 Goool! Kostarika je došla do izjednačenja u 56. minutu, golom Kendala Vastona. Džoel Kembel je izveo korner na pet metara, odakle je Kempel neometan glavom savladao Zomera.

21:05 Drugo poluvreme Švajcarke i Kostarike počelo je na isti način kao i start meča. Kostarikanci su imali sjajnu priliku za pogodak, ali je Kolindres iz dobre situacije šutirao pored gola.

20:47 Promena na poluvremenu oba meča nije bilo. Švajcarsku i Brazil 45 minuta dele od plasmana u drugu fazu.

20:37 Goool! Brazil vodi 1:0 protiv Srbije od 36. minuta. Paulinjo je sjajno utrčao u prazan prostor između Veljkovića i Kolarova, dobio pravovremenu loptu od Kutinja i rutinski lobovao istrčalog Stojkovića. Orlovima su sada potrebna dva gola za prolaz u osminu finala.

20:31 Goool! Selekcija Švajcarske vodi 1:0 protiv Kostarike, strelac je Bljerim Džemailji u 31. minutu. Tikosi su izgubili loptu na sredini, usledio je centaršut Lihtštajnera sa desne strane, sjajno spuštanje Embola do Džemailjija, koji je zakucalo loptu u mrežu sa desetak metara.

20:23 Od 20 časova u Nižnjem Novgorodu startovao je drugi meč grupe E između Švajcarske i Kostarike. Tikosi su bolje otvorili utakmicu i već na startu imali dobru priliku za gol, ali je Zomer u nekoliko situacija dobro reagovao. Podsetimo, u slučaju trijumfa Kostarikanaca od dva gola razlike, Srbiju i remi sa Brazilom vodi u osminu finala.

20:15 Utakmicu Orlova i Selesaa pratite uživo u posebnom blogu.

20:09 Duel selekcije Srbije i Brazila sa tribina Otkritije areni prate predsednik FIFA Đani Infantino i premijer Rusije Dimitri Medvedev.

20:05 Selektor Meksika Huan Karlos Osorio bio je razočaran posle poraza od Švedske, dok Skandinavci pucaju od samopouzdanja i „prizivaju“ Brazil u osmini finala.

19:48 Meksikanci su i pored toga što su gubili od Švedske 3:0 slavili gol Južne Koreje. A onda su izašli ipsred stadiona i pronašli navijača Južne Koreje. čini nam se da je ovo početak jednog lepog prijateljstva.

19:38 Nakon ispadanja iz grupe u kojoj su ostali poslednji, Nemci su u šoku. Mats Humels kaže da Nemačka jako dugo nije odigrala dobar meč, a selektor Joakim Lev kaže da je bolje da sada ćuti.

18:57 Poznati su sastavi Srbije i Brazila. Mladen Krstajić je iz tima izostavio Branislava Ivanovića i Duška Tošića. U ekipi će biti Antonio Rukavina i Miloš Veljković.

18:41 Ronaldo sreo Dareta i Cviju

sport klub
sport klub

18:00 Završeni su mečevi u Grupi F. Kao prvoplasirana dalje ide Švedska, a sa drugog mesta će u osminu finala Meksiko. Rivale će Šveđani i Meksiko dobiti oko 22 časa kada budu odigrani mečevi Gruep E.

17:55 Gol! Son za 2:0! Šampion sveta je na kolenima!

17:52Gol! Nakon gledanja snimka sudija donosi isprevnu odluku i priznaje gol Južne Koreje. Strelac je Kim. U Jekaterinburgu Meksikanci slave iako gube sa 3:0. Nemci imaju pet minuta da daju dva gola!

17:50 Gol Južne Koreje poništen je zbog ofsajda. Tri minuta nadoknade od šest koliko je određeno. Proveravaće se snimak.

17:47 Toni Kros šutirao dobro po zemlji, ali brani Čo

17:46 Mats Hjumels je promašio celu loptu i sa pet metara nakon centaršuta Mesuta Ozila posleo loptu preko gola. Još malo nade je ostalo za Nemačku

17:32 Gol! Švedska vodi sa 3:0. Alvarez Velaskez pravi veliku grešku i postiže autogol

17:31 Nemci su sigurno svesni situacije u kojoj se nalaze i vođstva Švedske na duelu sa Meksikom, ali ne polazi im za rukom da ozbiljnije ugroze Južnu Koreju i dođu do prilike za gol.

17:21Gol! Švedska je u 62. minutu povela sa 2:0, a nepogrešiv sa bele tačke je bio Andreas Grankvist. Prethodno je Ektor Moreno u šesnaestercu Meksika oborio Markusa Berga, a sudija iz Argentine Nesto Pitana nije imao dilemu, pa je i bez asistencije VAR pokazao na penal.

17:10 Gol! Švedska je povela protiv Meksika u 50. minutu, čime je u tom momentu u grupi na treće mesto pala Nemačka. Strelac je bio Ludvig Augustinson, koji je prihvatio loptu pošto ju je u petercu zahvatio Viktor Klaeson, da bi iskosa levo sa četiri metara snažno šutirao, za svoj prvi gol u reprezentaciji.

17:08 Leon Gorecka je neometan sa sedam metara šutirao glavom, ali je golman Koreje Hjun Vu Čo sjajno intervenisao i sprečio vođstvo Nemačke.

16:57 Moskva pre nekiliko minuta.

16:48 Poluvreme. Nema golova ni u Kazanju na meču Nemačke i Južne Koreje, a ni u Jekaterinburgu u u duelu Švedske i Meksika. Nije bilo ni mnogo prilika ni na jednoj strani. Na poluvremnu je stanje takvo da kao prvi iz grupe ide Meksiko, a kao drugoplasirana ide Nemačka. Ipak, ostaje još 45 minuta nade za sve ekipe.

16:30 VAR je bio „u akciji“ na meču Meksiko – Švedska, pošto je postojala sumnja da je napadač Meksikanaca Čičarito igrao rukom u svom šesnaestercu. Sudija Nestor Pitana je proverio situaciju sa video asistentom, ali je pokazao na korner. Potom je šutirao Albin Ekdal vrhom kopačke, ali je Očoa ostao nesavladan.

16:19 Sjajna prilika za Južnu Koreju. Nakon slobodnog udarca Manuel Nojer nije reagovao najsigurnije. Lopta se odbila tačno ispred njega, ali je stigao na vreme da zatvori gol.

16:14 U 12. minutu Švedska je imala prvu ozbiljniju priliku na meču, kada je preko glave šutirao Markus Berg. On je do lopte došao posle kornera, kada je najpre u skoku bio najviši Grankvist, ali je udarac završio pored gola Očoe. Na drugoj strani je probao Karlos Vela u 17. minutu, a odgovorio je Emil Forsberg, ali preko gola.

16:02 Vezista Meksika Hesus Galjardo je u 15. sekundi dobio žuti karton, što je najbrža javna opomena u istoriji SP.

16:09 Robert Levandovski kaže da ga novinari i navijači nisu dobro shvatili i da je on uvek uz tim

14:47 Izašli su i sastavi za mečeve trećeg kola grupe F Meksiko – Švedska i Južna Koreja – Nemačka.

14:40 Reprezentativci Irana u Teheranu su dočekani kao nacionalni heroji.

14:10 Šest časova pre početka meća Srbija – Brazil deo atmosfere iz Moskve prenosi Darko Plavšić.

13:15 Legendarni srpski trener Bora Milutinović u Moskvi sa pažnjom prati sve mečeve Svetskog šampionata. Čovek koji je pet puta sa pet različitih selekcija učestvovao na Mundijalima veruje da Srbija ima šanse protiv Brazila, a osvrnuo se i na reakcije Aleksandra Mitrovića i Duška Tošića u duelu sa Švajcarskom.

12:49 – Velika zvezda u Brazilu Dejan Rambo Petković savetuje Orlove za meč sa Selesaom.

12:40 Argentisnki mediji tvrde da je selektor Horhe Sampaoli tražio dozvolu od Lea Mesija da u igru uvede Serhija Aguera.

12:01 Naredni rival Srbije pokazao je nekoliko lica na ovom Svetskom prvenstvu. Skener Brazilaca priredio je Vladimir Vesić.

11:30 „Ovako važnu utakmicu nacionalni tim nije igrao punih 18 godina, još od četvrtfinala Evropskog prvenstva u Roterdamu, kad je Ivica Kralj bio na holandskoj vetrometini i primio šest golova“. Šta na dan utakmice protiv Brazila iz Moskve poručuje naš Darko Plavšić?

10:32 „Jutro poslije čitam raznorazne osvrte stručnjaka u stilu “što je i kako odigrala Hrvatska, gdje je mogla bolje, tko je igrao, a tko nije…”. Ima tu svega, zanimljivih teza, ozbiljnih analiza i prilično neozbiljnih škrabotina, ali…“ Pročitajte novi blog „Ličkog međeda“ iz Rusije.

Jayne Kamin-Oncea/Getty Images

10:25 Iako reprezentacija Švedske igra iznad očekivanja i blizu je plasmana u osminu finala Zlatan Ibrahimović smatra da je mogla više. Napadač L.A. Galaksija u svom stilu komentariše selekciju Tri krune.

10:15 Mesiju je u duelu sa Nigerijom „pomogla“ i jedna interesantna „stvarčica“.

9:40 Oglasio se legendarni Dijego Maradona, koji tvrdi da se u ponedeljak uveče na stadionu u Sankt Peterburgu nije predozirao. Argentinac je mnoge nasmejao svojim objašnjenjem. Mnogi mu ne veruju…

9:21 Menadžer Mančester Junjateda Žoze Murinjo veruje u Srbiju, ali i ističe da Nemanja Matić mora da izgubi meč od Brazila!

Clive Mason, Getty Images

8:59 Da li Srbija može da pobedi Brazil? Učestvujte u anketi Sport kluba.

8:36 Selektor Južne Koreje Tae Jong Šin ne gaji velike nade pred okršaj sa Nemačkom u trećem kolu Mundijala u Rusiji.

8:25 Predsednik Fudbalskog saveza Hrvatske Davor Šuker kaže da je ugled Hrvatske dodatno porastao, ali se ne zaleće pred meč osmine finala protiv Danske.

7:59 Čuveni Dijego Armando Maradona ponovo se brukao. Nije bilo lepo gledati.

7:50 Joahim Lev hvalio je Mesuta Ozila i Tomasa Milera pred sudar sa Južnom Korejom.

7:37 Selektor Brazila Tite kaže da njegov tim protiv Srbije ne sme po boku da pravi faulove i tako omogući Orlovima pretnju iz prekida. Govorio je i o Nejmaru.

7:28 Nigeriju je nekoliko minuta delilo od velikog uspeha i plasmana u osminu finala. Možda su i oštećeni u meču s Argentinom.

7:22 Kostarika nema nikakve šanse da se plasira dalje, ali ponos im neće dati da se predaju u sudaru sa Švajcarskom.

7:15 Dobrodošli u novi celodnevni mundijalski blog Sport kluba! Ovde ćemo uživo pratiti utakmice, a tokom dana nađite i sve zanimljivosti, izveštaje, blogove, snimke upravo ovde.