Za istoriju Mundijala – Tunišanin Ben Jusef kao Kaniđa

Vesti 29. jun 20184:41 > 5:02
Shaun Botterill, Getty Images

Ofanzivac Tunisa Fahredin Ben Jusef bio je strelac prvog pogotka u pobedi svoje reprezentacije nad Panamom na Mundijalu u Rusiji (2:1), ali je njegovim golom dostignuta i jedna "granica".

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Ne propustite da pogledate servis Sport Kluba sa svim rezultatima, statistikama i tabelama!

Ben Jusef je u 51. minutu meča lako zatresao mrežu Paname sa nekoliko metara, a njegov pogodak bio je ukupno 2500. u istoriji finalnih turnira Svetskih prvenstava.

Prvi gol na Mundijalima postigao je 1930. u Urugvaju Francuz Lusijen Loran 19. minutu meča protiv Meksika (4:1). Hiljaditi pogodak bio je delo Holanđanina Roba Rensenbrinka na SP 1978. godine u Argentini. On je bio precizan sa penala, ali je Škotska na kraju u tom meču slavila sa konačnih 3:2.

Legendarni Klaudio Kaniđa je 1994. godine na SP u SAD bio strelac 1500. gola na Mundijalima. On je to učinio u preokretu Argentine protiv Nigerije 2:1, u kojem je bio strelac oba gola.

Šveđanin Markus Albak je imao tu čast da postigne jubilarni 2000. gol na Mundijalima. Njemu je to pošlo za nogom 2006. godine u Nemačkoj, u meču protiv Engleske, koji je završen rezultatom 2:2.