Dan 18: Hrvati zahvalni Subašiću, Španci našli krivce

Vesti 1. jul 20186:56 > 02. jul 2018 0:05
Julian Finney, Getty Images Sport

U nedelju, 18. dana Svetskog prvenstva u Rusiji, odigrana su dva meča osmine finala. Od 16 časova na Lužnjikiju igrali su Španija i Rusija (1:1, 3:4 posle penala), dok su od 20 časova u Nižnjem Novgorodu igrali Hrvatska i Danska.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

16:00 Španija – Rusija 1:1, 3:4 posle penala (statistika)

20:00 Hrvatska – Danska 1:1, produžeci (statistika)

Ne propustite da pogledate servis Sport Kluba sa svim rezultatima, statistikama i tabelama!

23:45 Hrvatski reprezentativci su zahvalni Danijelu Subašiću, a Luka Modrić je rekao i šta više neće da radi pred utakmice.

22:45 Hrvatska je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva! Golman Vatrenih Danijel Subašić je odbranio tri penala igračima Danske u penal seriji i svom timu zakazao duel sa Rusijom 7. jula u Sočiju.

22:30 Španska javnost je etiketirala glavne krivce za debakl Furije na Svetskom prvenstvu.

22:24 U 114. minutu je Modrić uputio loptu ka Rebiću, koji je sam istrčao ispred golmana Šmajhela, da bi Matijas Jorgensen faulirao hrvatskog fudbalera samog u šesnaestercu. Sudija Nestor Pitana je pokazao na belu tačku, dok je Danac dobio samo žuti karton. Luka Modrić je tada mogao da reši pitanje pobednika, šutirao je sa 11 metara u donji levi ugao Šmajhelovog gola, ali je golman Lestera krenuo u pravu stranu i lako zaustavio udarac.

22:13 Prvi produžetak je završen bez gotovo ikakvih prilika ispred oba gola, malo su bili ofanzivniji Danci na startu, ali je utisak da su obe ekipe čekale penale.

21:48 U 92. minutu je sa oko 20 metara snažno pokušao Ivan Rakitić, ali je lopta prošla pored desne stative gola Šmajhela. Na drugoj strani je posle kornera šutirao Martin Brajtvajt, ali je bio neprecizan. Ostalo je 1:1 u regularnom toku i igraće se produžeci.

21:37 Prilično nezanimljivo drugo poluvreme prekinuli su udarci Nikolaja Jorgensena, na jednoj i Anta Rebića na drugoj strani. Oba šuta nisu predstavljala veću opasnonst po golmane.

21:20 Posle 20 minuta drugog poluvremena na utakmici u Nižnjem Novgorodu između Hrvatske i Danske se nije desilo mnogo toga, uglavnom se igralo na sredini terena uz povremene bezopasne pokušaje na obe strane.

21:18 Legendarni španski vezista Andres Inijesta je objavio povlačenje iz reprezentacije posle poraza od Rusije.

21:07 Selektor reprezentacije Španije Fernando Jero je preuzeo krivicu za eliminaciju u osmini finala Mundijala.

21:00 Napadač Zbornaje Artem Dzjuba je posle meča rekao da je bio uplašen jer ga je ceo svet gledao… A otkrio je i da su pojedini igrači Rusije „znali“ da će Akinfejev da odbrani dva penala Špancima.

Clive Rose, Getty Images Sport

20:51 Do kraja poluvremena je Danska zapretila preko Kristijana Eriksena, posle čijeg udarca je lopta okrznula prečku, dok je Luka Modrić u 44. minutu šutirao ka golu Šmajhela, ali je posle prvih 45 minuta ostalo 1:1

20:29 Hrvatska je krenula u ofanzivu, a čak tri direktna udarca ka golu Danske su upućena u jednom napadu u 29. minutu. Najbolju poziciju je imao Ivan Rakitić, ali tada, kao i u još dva navrata na mestu je bio golman Danske Kasper Šmajhel.

20:06 Neverovatno uzbudljivo je počela utakmica između Hrvatske i Danske u Nižnjem Novgorodu. Danska je povela već u 58. sekundi golom Matijasa Jorgensena, dok je u 4. minutu izjednačio napadač Hrvatske Mario Mandžukić.

Danci su u 50. sekundi izveli aut u visini šesnaesterca Hrvatske, lopta je u visokom luku došla na šest metara, zakačio ju je Tomas Dilejni, da bi na drugoj stativi bio Matijas Jorgensen, koji je šutirao, Danijel Subašić je intervenisao, ali bezuspešno.

Nije prošlo mnogo, a već je skor bio poravnat. Šime Vrsaljko se u 4. minutu zaleteo po desnoj strani u šesnaesterac Danske, pokušao je da asistira Modriću, ali je lopta posle loše intervencije dvojice danskih defanzivaca došla do Mandžukića, koji je sa šest metara zatresao mrežu Šmajhela.

19:58 Francusku i Antoana Grizmana očekuje četvrtfinalni duel protiv Urugvaja i njegovog vođe Dijega Godina, a pročitajte šta Grizman misli o susretu sa kumom svoje ćerke.

19:45 Romelu Lukaku igra dobro na Mundijalu, a Eden Azar podelio je sa novinarima kako ga je „motivisao“ nakon bledog prvog poluvremena protiv Paname.

19:36 Pročitajte šta je posle pobede Rusije rekao golman Igor Akinfejev,a po čemu je u istoriju ušao Aleksandar Jerohin.

19:11 Poznati su i početni sastavi za meč osmine finala između Hrvatske i Danske u Nižnjem Novgorodu.

19:00 Španija je protiv Rusija imala 1.006 dodavanja za 120 minuta što je novi rekord Svetskih šampionata. Koliko je imala Zbornaja? Nećete verovati!

18:41Rusija je u četvrtfinalu Mundijala. Zbornaja je na penale bila bolja od Španije sa 4:3, a Akinfejev je odbranio dva penala igračima Furije, prvo Kokeu, a potom i Aspasu! Rusija u borbi za plasman u polufinale čeka Hrvate ili Dance.

18:30 Ruski reprezentativac Aleksandar Jerohin je postao prvi igrač u istoriji Mundijala koji je na teren ušao kao četvrta zamena u produžetku. Ipak, rezultat je ostao 1:1 i prisutpilo se penalima, koji se prvi put izvode na SP u Rusiji.

18:18 U 108. minutu je iskosa sa desne strane šutirao Rodrigo, ali je Akinfejev još jednom paradom sačuvao gol.

18:12 U 105. minutu opasan po gol Akinfejeva je bio Đerar Pike, ali je posle prvog produžetka rezultat i dalje 1:1.

17:52 Nije bilo šansi do isteka sudijske nadoknade tako da će Rusi i Španci igrati produžetke.

17:43 U 85. minutu je Andres Inijesta šutirao sa 16 metara iz poluvoleja ali je odbranio Igor Akinfejev. Odbitak je probao u mrežu da plasira Jago Aspas ali je ruski golman opet intervenisao.

Matthias Hangst/Getty Images

17:36 Na stadionu Lužnjiki je preko 78.000 ljudi.

17:35 Španci i dalje „kriju“ loptu od protivnika ali ne uspevaju da naprave šansu.

17:24 Andres Inijesta je u 67. minutu zamenio Davida Silvu koji se nije mnogo video na terenu.

17:22 U 65. minutu je Artjom Dzjuba napustio teren, a umesto njega je na terenu Fjodror Smolov.

17:19 David De Hea do sada na Svetskom prvenstvu ima samo jednu odbranu.

17:18 U 61. minutu je u ruskoj ekipi napravljena izmena, a ušao je Denis Čerišev.

17:06 Roberto Karlos smatra da Kutinju idealno odgovara pozicija da bude u senci Nejmara.

17:03 Juri Žirkov neće igrati u drugom poluvremenu, a umesto njega je na terenu defanzivac Rubina Vladimir Granat.

16:47 Na poluvremenu je rezultat nerešen 1:1. Oba gola skrivili su štoperi, prvi je bio autogol Sergeja Ignaševiča, dok je Đerard Pike nehotice igrao rukom u kaznenom prostoru što je rezultitalo jedanaestercem.

16:45 U 46. minutu je odličnu priliku imao Dijego Kosta kada je dobio loptu u prostor ali je odbranio Igor Akinfejev.

16:41 Artjom Dzjuba je postigao gol u 41. minutu iz penala kog je skrivio Đerard Pike. On je rukom igrao u kaznenom prostoru, kada je podigao ruke iznad glave.

16:37 Nekadašni hrvatski reprezentativac Ivica Olić nije mogao da poveruje da su Nemci ispali sa Mundijala.

16:36 U 36. minutu meča je Aleksandar Golovin ima najbolju priliku za Ruse kada je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je plasirana lopta proletela pored gola Davida De Hee

16:30 Novih prilika na utakmici nije bilo, a Španija ima mnogo veći posed lopte. Rusi imaju loptu u nogama svega 30% vremena.

16:12 GOL za Španiju! Sa desne strane je centrirao Asensio koji je izveo slobodan udarac. U duelu na drugoj stativi su bili Segej Ignaševič i Sergio Ramos, lopta je pogodila 38-godišnjeg ruskog defanzivca i završila u mreži Igora Akinfejeva.

16:05 Na tribinama stadiona Lužnjiki je španski kralj Felipe VI, ruski premijer Dmitrij Medvedev i predsednik FIFA Đani Infantino.

15:55 Ovako trenutno izgleda kostur Svetskog prvenstva. Španija, Rusija, Hrvatska i Danska se danas bore za četvrtfinale.

15:20 Andres Inijesta će meč osmine finala početi sa klupe.

15:00 Poznati su sastavi za prvu utakmicu dana između Španije i Rusije.

14:02 Legendarni Dijego Maradona priznao je da je očekivao poraz Argentine od Francuske na Svetskom prvenstvu.

13:30 Pred početak Mondijala menadžer Mančester Junajteda Žoze Murinjo predviđao je koje ekipe će u nokaut fazu i kako će tamo odigrati. Malo šta se ostvarilo…

13:15 Igrači Argentine koji igraju u Evropi napustili su trening kamp reprezentacije u nedelju, dok će ostatak put Južne Amerike u ponedeljak uveče.

12:50 Lepe vesti za sve navijače Kolumbije – Hames Rodriges nije teže povređen.

12:24 Na današnji dan 2006. godine, golman Portugalije Rikardo postao je prvi koji je odbranio tri udarca sa bele tačke rivalu u utakmici koju su rešavali penali. Tada je njegov tim savladalo Englesku u četvrtfinalu.

12:15 Danski fudbaler Kristijan Eriksen uveren je da Hrvat Luka Modrić nije bolji od njega.

11:54 Iako je njegova Francuska savladala Argentinu, Pol Pogba hvalio je Lionela Mesija.

11:35 „Španija kontroliše posed, konstantno se dodaju i menjaju pozicije. Moraćemo da razbijemo to. Taktički treba da budemo perfektni“,najavljuje meč osmine finala heroj ruske reprezentacije Artjom Dzjuba.

10:55 Selektor fudbalera Španije Fernando Jero uveren je da njegova ekipa može da savlada Rusiju.

10:32 Sveevropski dan je danas u Rusiji.

10:00 Mladi francuski fudbaler Kilijan Mbape nastavlja da oduševljava. Šta je tako vredno uradio van terena?

09:20 Kapetan hrvatske fudbalske reprezentacije Luka Modrić očekuje da njegova ekipa pobedi selekciju Danske u osmini finala Svetskog prvenstva.

08:50 Mečevi 18. dana takmičenja igraće se u Moskvi (Španija-Rusija) i Nižnjem Novgorodu (Hrvatska – Danaska).

08:12 Kako se Šveđani pripremaju za nokaut fazu?

07:40 Kilijan Mbape je uspeo u nečemu što niko nije u prethodnih 60 godina. Na tome je dobio čestitku i od legendarnog Brazilca.

07:30 Kiran Tripije je zadužen za najveći broj prekida u Engleskoj. Da li je, između ostalog, to razlog što je dobio nadimak „Bekam iz Berija“?

07:20 Edinson Kavani je sa dva gola odveo Urugvaj u četvrtfinale, međutim, zbog povrede je napustio meč sa Portugalom. Hoće li biti spreman za utakmicu sa Francuskom?

07:05 Pre nego što pređemo na dnevni sadržaj, pravo je vreme da pogledate „Smoki mega hrsker“ podkast, u kojem su Vladimir Novaković, Dragan Čiča i Milo Lekić analizirali prve utakmice osmine finala.

07:00 Dobro došli na celodnevni blog Sport Kluba posvećen Svetskom prvenstvu u Rusiji!