Akinfejev: Nisam bio najbolji, hvala Bogu za penale

Vesti 1. jul 201819:20 > 19:43
Getty Images/Matthias Hangst

Golman ruske reprezentacije Igor Akinfejev bio je heroj velike pobede nad Španijom u osmini finala Mundijala u Rusiji. On je sjajno branio u regularnom toku utakmice, a potom je i u penal seriji dva puta zaustavio šuteve Španije.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Rusija i Španija su na „Lužnjikiju“ igrale 1:1 posle 120 minuta, a nakon boljeg izvođenja penala (4:3), Zbornaja se plasirala u četvrtfinale, gde će igrati protiv pobednika utakmice Hrvatska – Danska.

Igor Akinfejev je izabran za najboljeg igrača utakmice, ali je on posle meča skromno istakao da je njegova uloga manje bitna.

„Nisam ja najbolji igrač utakmice. Igrač utakmice su bili naši navijači i naš tim. U drugom poluvremenu smo pokušali da se branimo. Nadali smo se penalima i to se desilo. Hvala Bogu, imali smo sreće, Svetsko prvenstvo je za nas fantastično“, kazao je Akinfejev, koji je u penal seriji odbranio udarce Kokea i Jaga Aspasa.