Japanci dosledni sebi – očistili tribine i svlačionicu

Vesti 3. jul. 20189:59
Carl Court/Getty Images

Iako su doživeli težak poraz u osmini finala od Belgije, fudbaleri Japana su imali snage da posle meča srede i svlačionicu.

Milennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Japan je do 69. minuta vodio 2:0, ali je Belgija golovima Vertongena i Felainija za svega pet minuta došla do izjednačenja. Pobedonosni gol postigao je Naser Šadli u 94. minutu meča.

Uprkos svoj težini poraza izabranici Akira Nišinoa ostavili su sve čisto iza sebe.

„Ovo je svlačionica Japana posle poraza od Belgije. Zahvalili su se navijačima, potom očistili sve, a onda razgovarali i sa novinarima. Čak su ostavili i poruku domaćinima, na kojoj piše hvala na ruskom. Kakav primer za sve timove“, uz sliku čiste svlačionice napisala je koordinator FIFA Prisila Jansens

Kada se ispraznio stadion, na tribinama su primećeni i japanski navijači kako kupe smeće za sobom.