Akinfejev: Nismo vežbali penale

Vesti 3. jul 201818:10 > 18:11
Matthias Hangst/Getty Images

Golman reprezentacije Rusije Igor Akinfejev, koji je odbranio dva penala Špancima u osmini finala Svetskog prvenstva, rekao je da nije vežbao izvođenje jedanaesteraca sa svojim saigračima.

Millennium – sponzor vesti sa Svetskog prvenstva

Rusi su napravili veliko iznenađenje eliminisavši Španiju posle boljeg izvođenja penala sa 4:3, pošto je posle 120 minuta igre bilo 1:1.

Nismo vežbali penale“, rekao je Akinfejev i dodao da se njegov tim nadao da do jedanaesteraca neće doći, „Ali, utakmica je bila toliko duga i svi su ostali bez emocija u tih 120 minuta“.

Plasman Rusije u četvrtfinale doveo je do ekstaze ljude širom zemlje, ali Akinfejev je rekao da euforija mora da se stiša pre duela sa Hrvatskom u subotu.

Moramo sve da ostavimo po strani i koncentrišemo se na sledeću utakmicu. Tim je napravio praznik od te utakmice te večeri. Ali, to je već prošlost, moramo da ispišemo nove stranice istorije sada. Pokušaćemo i borićemo se. Ovaj šampionat pokazuje koliko smo iskreno posvećeni onome što radimo i zbog toga smo prošli toliko daleko“, naglasio je Akinfejev.

Duel između Rusije i Hrvatske, koja je na penale eliminisala Dansku, na programu je u subotu u Sočiju.