Nemci dobili penal rulet, smeše im se Švajcarci

Hokej na ledu 18. feb 20186:55 > 7:14
Jamie Squire/Getty Images

Hokejaši Nemačke ostvarili su prvu pobedu na ZOI u Pjongčangu pošto su posle penala slavili protiv Norveške 2:1 i na taj način poboljšali poziciju pred nastupajuću osminu finala.

Obe ekipe su igrale za prve bodove, istovremeno i da ostvare što bolju poziciju u krajnjem rangiranju pred mečeve osmine finala, u kojima učestvuje osam ekipa koje ne obezbede direktan plasman u četvrtfinale. Prvi gol postignut je tek u drugoj trećini, tačnije u 32. minutu preko Hagera. Norvežani su uspeli da izjednače 15 minuta pre kraja, a kako se rezultat nije menjao, prvo se otišlo u produžetak a zatim i na penal rulet. Nemci su bili neumoljivi, pogodili sva tri penala, Norvežani promašili sva tri i na taj način došli do vrednog trijumfa.

Ako ne bude dramatičnih iznenađenja u poslednja tri meča grupne faze kojima se sastaju Finska – Švedska, Kanada – Južna Koreja i Češka – Švajcarska, onda bi Nemci u osmini finala trebalo da igraju sa Švajcarskom, dok bi rival Norveškoj bila Slovenija.