Hokejaši Češke na penale eliminisali Amerikance

Hokej na ledu 21. feb. 20187:25 > 7:30
Bruce Bennett, Getty Images Sport

Hokejaška reprezentacija Češke pobedom protiv selekcije SAD posle boljeg izvođenja penala plasirala se u polufinale Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu.

Posle 60 minuta i produžetka rezultat je bio 2:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0), a u penal ruletu jedini strelac u pet serija bio je Petr Koukal. tridesetpetogodišnji Čeh je bio precizan u drugoj seriji.

Češka je poslednju medalju na ZOI osvojila 2006. u Torinu kada je bila treća, dok je zlato osvojila 1998. u Naganu. U borbi za plasman u finale sastaće se sa boljim iz duela u kojem se sastaju olimpijci Rusije i Norveška (08:40).

Drugi polufinalni par su: Švedska – Nemačka (13:10) i Kanada – Finska (13:10).

Amerikanci su poveli u 7. minut golom Donata, Kolar je izjednačio u 16, a prednost Česioma obezbedio je Kundratek u 28. minutu. Samo dva minuta kasnije Slejter je sa igračem manje ponovo poravnao rezultat i ispostaviće se kasnije obezbediti svom timu produžetak.

Selekcija SAD je u Sočiju 2014. bila četvrta, a poslednju medalju osvojila je četiri godine ranije u Vankuveru kada je bila druga.

Dvostruku uzastopnu olimpijsku u titulu brane Kanađani.