Dacjuk: Srca su nam stala pre ’zlatnog gola’

Hokej na ledu 25. feb. 201813:15 > 13:20
Jamie Squire/Getty Images

Kapiten olimpijskog tima Rusije u hokeju Pavel Dacjuk rekao je da je presrećan posle osvajanja zlata na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, ali da je njegov tim bio pod veliki pritiskom.

Rusi su do zlata došli trijumfom nad Nemačkom rezultatom 4:3 zahvaljujući golu Kirila Kaprizova u desetom minutu produžetka. Prethodno je svoj tim u igru vratio Nikita Gusev, koji je zatresao mrežu Nemaca minut pre kraja regularnog dela utakmice.

Istina je da nas je opteretio epitet favorita. Svi su videli kako smo počeli da igramo protiv Čeha u polufinalu, a kakav je bio slučaj sada protiv Nemaca. Bili smo izuzetno oprezni zbog tolikog pritiska“, istakao je Dacjuk.

Ruski hokejaši su titulu olimpijskih šampiona osvojili pod neutralnom zastavom zbog suspenzije koju joj je zbog doping skandala izrekao Međunarodni olimpijski komitet. Zanimljivo, Rusi su prethodno zlato osvojili na isti način pre 26 godina u Albertvilu, pa sada imaju ukupno devet najsjajnijih odličja.

Dacjuk je sam finiš regularnog dela utakmice proveo na klupi, a posle finala je priznao da mu je bilo teško da se izbori sa tenzije pre izjednačujućeg gola Guseva.

Srca svih igrača koji su bili na klupi su stala. Čekali smo to, a kada je Gusev postigao gol, srca su ponovo počela da nam kucaju“, istakao je Dacjuk.