Nema boljeg – Krameru treće uzastopno zlato na 5.000

Brzo Klizanje 11. feb. 201810:10 > 10:11
Harry How Getty Images Sport

Holanđanin Sven Kramer postavio je novi olimpijski rekord u brzom klizanju na 5.000 metara, što muje obezbedio treće uzastopno zlato na Olimpijskim igrama.

Kramer je štopericu zaustavio na 6:09.76. Na postolju su završili i Kanađanin Ted-Jan Blumen (6:11.616) i Norvežanin Sver Lunde Pedersen (6:11.618), koji su trku završili u razmaku od dva stota dela sekunde.

Bilo je to i četvrto zlato Norvežanina, treće uzastopno na 5.000 metara koje je osvojio na Olimpijskim igrama.

Uz pomenute najsjajnije medalje, Holanđanin ima i dva srebra i dve bronze, a kolekciju bi mogao dodatno da upotpuni narednih dana, pošto ga u Južnoj Koreji očekuju još četiri takmičenja.

Kramer je postao prvi takmičar koji je osvojio osam olimpijskih medalja u brzom klizanju i prvi koji je trijumfovao tri puta u istoj disciplini.