Kramer: Promenio sam strategiju za zlato

Brzo Klizanje 11. feb. 201817:12 > 17:16
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Holandski brzi klizač Sven Kramer dodatno je zacementirao svoj status legende na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, a posle trke na 5.000 metara bio je oduševljen novim zlatom.

Kramer je na trećim Igrama zaredom osvojio titulu na 5.000 metara, a na putu do tog zlata postavio je i novi olimpijski rekord. 31-godišnji Holanđanin je u Južnu Koreju stigao kao veliki favorit, a kada je došla na red njegova prva borba za odličja nije razočarao.

U cilju je ostvario vreme od 6:09.76 minuta i tako postao prvi klizač koji je osvojio tri zlata u istoj disciplini. Kramer se za zlato borio sa Kanađaninom Ted-Janom Blemenom, svetskim rekorderom, kojeg je nadmašio za skoro dve sekunde.

Imao sam malo sreće jer su drugi klizači išli ispred mene. Bili su veoma brzi, ali su na kraju istrošili svoje noge, tako da sam promenio svoju strategiju. Započeo sam krugovima od 29 sekundi, a oni su bili brži od mene. Generalno, mislim da je to bila dobra strategija za mene i potpuno se isplatila“, rekao je Kramer.

Kramer se potom osvrnuo i na činjenicu da je u nedelju ispisao nove stranice istorije.

Definitivno je lepo osvojiti tri zlata zaredom na pet kilometara i lepo je ispisati istoriju. Ali, želim da se što pre oporavim od ovoga i radujem se narednim trkama“, istakao je Kramer.

Tokom karijere, Kramer je osvojio ukupno osam olimpijskih medalja – četiri zlatne i po dve srebrne i bronzane. Iz Sočija brani srebro na 10.000 metara i sa timom Holandije u poteri.