Čilić i Ćorić za pobedu Hrvatske, Dodig i Mektić za 3:0

ATP cup 4. jan 202010:48 > 15:47
Mark Metcalfe Getty Images Sport

Hrvatska je pobedila Austriju u prvom kolu ATP kupa, pošto su trijumfovali i Marin Čilić i Borna Ćorić.

Čilić je pobedio Denisa Novaka sa 6:7 (4), 6:4, 6:4. Meč je trajao dva sata i 28 minuta. I jedan i drugi teniser su odlično servirali, ali je na krjau Hrvat opravdao ulogu favorita.

Posle velike borbe u prvom setu, Austrijanac je za nijansu bolji bio u tajbrejku.

Ipak, brzo je uzvratio Čilić, te je uz jedan brejk izborio odlučujući set.

Napadao je konstantno hrvatski teniser, pa je servir rivalu oduzeo u sedmom gemu. Iako je Austrijanac zapretio u poslednjem gemu, te spasao dve meč lopte i došao do jedne brejk prilike, uspeo je Čilić da se izvuče i trijumfuje.

Ćorić je potom savladao Dominika Tima sa 7:6 (4), 2:6, 6:3 posle dva sata i 45 minuta igre.

Mladi Hrvat je pokazao inicijativu od početka. Ipak, prvi set rešen je tek u tajbrejku. Ćorić je odlično počeo dodatni gem, pa je poveo sa 4:0, a onda rutinski priveo posao kraju.

U drugom je Tim dominirao, pa je napravio dva brejka.

Ipak, u odlučujućem setu Ćorić je pokazao bolju igru. Napravio je Hrvat brejk u četvrtom gemu, a onda dva puta odoleo napadima rivala, pa je došao do pobede.

Hrvatska je tako zabeležila pobedu nad Austrijom, a konačnih 3:0 postavljeno je posle dubl meča.

Ivan Dodig i Nikola Mektić savladali su Olivera Maraha i Jirgen Melcer sa 2:0, po setovima 7:6, 6:2.

Meč je završen posle jednog časa i 31 minuta igre, a Dodig i Mektić su tako doneli i treću pobedu Hrvatima.