Cicipas ne može sam: dubl doneo pobedu Australiji

ATP cup 3. feb. 202114:15
Kelly Defina, Reuters

Teniska reprezentacija Australije savladala je selekciju Grčke sa 2-1 u pobedama u drugom kolu ATP Kupa. Trijumf domaćima doneli su Džon Pirs i Luk Savil, koji su u supertajbrejku pobedili Stefanosa Cicipasa i Mihaila Pervolarakisa.

Australiji je prvu pobedu doneo Džon Milman, koji je očekivano savladao 462. tenisera sveta Mihaila Pervolarakisa. Domaći predstavnik je posle sat i 22 minuta slavio sa 6:2, 6:3.

Milman je bolje servirao, kontrolisao je poene i bolji je bio pod pritiskom (spasao sve četiri brejk lopte). U prvom setu je Milman dva puta oduzimao servis rivalu, dok mu je u drugom Grk pružio veći otpor. Ipak, brejk u četvrtom gemu bio je dovoljan da dođe do maksimalne pobede.

Za izjednačenje se pobrinuo Stefanos Cicipas. Šesti teniser sveta je sa 6:3, 7:5 pobedio Aleksa de Minora. Grk je slavio posle sat i 37 minuta igre.

Ni jedan ni drugi nisu mogli da se pohvale visokim procentom prvog servisa, ali je Cicipas bio bolji kad je bilo najpotrebnije. Grk je odmah napravio brejk, pa je poveo sa 3:0. Iako je De Minor vratio izgubljeno, još jednom je Cicipas došao do brejka u šestom gemu, što je bilo dovoljno za prvi set. U drugom se ravnopravna borba vodila do samog kraja. U 10. gemu je čak Australijanac imao dve set lopte na servis rivala. Međutim, izvukao se Cicipas, odmah kaznio protivnika napravivši brejk, a onda je sigurno odservirao za meč.

Australija je na taj način izgubila šansu da se nađe u polufinalu, jer joj je bio potreban maksimalan trijumf.

Dublovi su odlučivali o pobedniku ovog duela. Džon Pirs i Luk Savil su doneli radost domaćim navijačima pošto su posle velike borbe savladali Cicipasa i Pervolarakisa 6:3, 4:6, 10:5.

Grčka će u poslednjem kolu igrati protiv Španije, koja je na startu takmičenja savladala Australiju sa 3-0.