Medvedev i Rubljov odveli Rusiju u finale ATP Kupa

ATP cup 6. feb. 20214:50
Jaimi Joy, Reuters

Teniska reprezentacija Rusije igraće finale ATP Kupa, pošto je savladala selekciju Nemačke. Trijumf Rusiji doneli su Andrej Rubljov i Danil Medvedev.

Prvu pobedu Rusiji doneo je Andrej Rubljov, koji je posle preokreta savladao Jan-Lenarda Štrufa 3:6, 6:1, 6:2.

Ruski teniser je znatno više grešio na početku meča, pa je dozvolio rivalu da diktira ritam. Štruf je dva puta oduzeo servis protivniku i sigurno je došao do prvog seta. Ipak, u nastavku je Rubljov kontrolisao situaciju na terenu. Daleko bolje je igrao osmi teniser sveta, konstantno je napadao servise rivala, pa je uz tri brejka osvojio drugi set. Ništa drugačije nije bilo ni u trećem, sigurniji i bolji bio je Rubljov koji je slavio posle sat i 22 minuta igre.

Usledila je velika borba Danila Medvedeva i Aleksandra Zvereva. Četvrti teniser sveta slavio je 3:6, 6:3, 7:5.

Nemac je bolje počeo meč, pa je već u drugom gemu napravio brejk, koji mu je bio dovoljan za set. Medvedev je slabije servirao, više je grešio. Drugi je doneo duže poene i duže gemove. P brejk su napravili i jedan i drugi sredinom seta, da bi posle sedmog gema Nemac tražio medicinsku pomoć. Kako je rekao fizioterapeutu prilikom servisa je osetio bol u stomačnim mišićima i leđima. Već u narednom gemu je Rus napravio brejk i potom bez problema došao do seta.

Odolevao je Zverev u trećem setu rivalu koji je dosta grešio. Rus je, ipak, prelomio meč u 11. gemu, kada je napravio brejk. Imao je Nemac potom pet prilika da nadoknadi izgubljeno, ali nije uspeo. Medvedev je iskoristio četvrtu meč loptu.

Dubl nije imao rezultatski značaj, ali su Nemci želeli počasni bod. Kevin Kravic i Jan-Lenard Štruf pobedili su Jevgenija Donskoja i Aslana Karaceva 6:3, 7:6 (2).

Rival Rusiji u finalu biće selekcija Italije, koja je savladala Španiju.