Pao Šapovalov, Đoković odličan na startu sezone!

ATP cup 2. feb 20213:53 > 4:05 0 komentara
Novak Đoković
Photo by Quinn Rooney/Getty Images

Novak Đoković pobedio je Denisa Šapovalova sa 7:5 i izjednačio na 1-1 u trijumfima u prvom kolu A grupe ATP kupa u Melburnu.

U prvom meču dana Dušan Lajović je u dva seta izgubio od Miloša Raonića.

Bilo je to odlično izdanje za Đokovića (nije se suočio sa brejk loptom), naročito u prvom setu kada je Šapovalov servirao izvanredno. Međutim, Novak je bio taj koji je uvek bio bliže brejku, u ranoj fazi seta imao je 15-40, a prvu brejk loptu olako je propustio, bekhend slajsom u mrežu.

Jedinu polušansu Šapovalov je imao na 30-30 i djusu u finišu prvog seta, Novak se malo mučio sa suncem, ali je uglavnom stajao blizu linije i diktirao ritam. I konačno, u 12. gemu je slomio otpor Šapovalova. Prvu set loptu Denis spasava asom, ali Novak se izborio za drugu i usledio je izvrstan poena – ništa pogrešno nije uradio Denis, dobro je napao, posle odigrao jako dobar volej, ali Novak sve stiže i osvaja set! Proslavlja ga glasno, uz publiku.

Sa aspekta kvaliteta tenisa, drugi set nije bio toliko dobar, a možda je i ranije Novak mogao da okonča posao da je u drugom gemu realizovao brejk loptu. Umesto toga, pogrešio je u dugoj razmeni, a sa najvećim problemima na svoj servis suočio se pri rezultatu 5:5, kada je bilo 15-30, da bi na 30-30 Šapovalov promašio skoro pa zicer.

To mu je bila poslednja šansa, unervozio se Denis u narednom gemu, Novak je posle njegove greške stigao do meč lopte, koju je realizovao na atraktivan način – forhend pasingom po paraleli.