Tipsarević konačno pobedio Đokovića!

ATP 25. nov 201117:28 > 23:34
Janko Tipsarević dokazao je još jednom da je zasluženo dobio priliku da igra na Masters kupu u Londonu. Tipsarević je prvi put u karijeri, u četiri meča, savladao velikog prijatelja Novaka Đokovića sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:3 posle dva sata i sedam minuta igre. Prvi teniser planete ipak ima šansu da zaigra u polufinalu ako David Ferer bude pobedio u poslednjem meču A grupe Tomaša Berdiha.
Posle prvog seta činilo se da Đoković sigurno korača ka drugoj pobedi u Londonu. Jedan brejk bio je dovoljan prvom igraču sa ATP liste da nadigra Tipsarevića, koji nije imao šansu da oduzme servis Novaku. Đoković je osvojio 20 od 24 poena na svoj servis i činilo se da će četvrti put nadigrati prijatelja.
Međutim, Tipsarević je u naredna dva seta potvrdio da je u izvanrednoj formi. U šestom gemu drugog seta Janko je napravio je brejk, ali je Đoković odmah uzvratio istom merom. Serija loših gemova servera nastavljena je i na Novakov početni udarac, što je bilo dovoljno Tipsareviću da uzvrati istom merom za izgubljeni prvi set, 6:3.
Deveti teniser sveta dominirao je u trećem setu. Đoković je na drugi servis osvojio samo dva od osam poena, a Janko je iskoristio dve od četiri brejk lopte za istorijsku pobedu. Prvi gem bio je ključan, pošto ej Janko već na startu stekao odlučujuću prednost na servis rivala.
I pored poraza u trećem kolu, Đoković će igrati u polufinalu Masters kupa protiv Rodžera Federera, ako David Ferer u petak uveče (21:00) bude savladao Tomaša Berdiha. Tipsarević i u slučaju formiranja „trougla“ ne može u polufinale, pošto je odigrao meč manje od Đokovića i Berdiha.

Author: Sportal