ATP 19. jan 20173:12 > 3:16
Clive Brunskill, Getty Images Sport

Gaske, Karenjo Busta i Kolšrajber za manje od dva sata u trećem kolu.

Rišar Gaske nije mogao ni da se nada lakšem poslu u drugom kolu Australijan opena. Francuz je slavio protiv Karlosa Berloka uz samo tri izgubljena gema.

Gaske jeu Melburnu postavljen za 18. nosioca, a u treće kolo plasirao se pobedom protiv Argentinca Karlosa Berloka, 90. igrača na ATP listi u tri seta 6:1, 6:1, 6:1.

Gaske je rivalu oduzeo servis čak sedam puta u ovom duelu za sat i 50 minuta igre koju je apsolutno kontrolisao od prvog do poslednjeg poena.

Za mesto u četvrtom kolu, Gaske će snage odmeriti sa boljim iz duela Dimitrov – Čung.

Nije mnogo teži zadatak imao ni Pablo Karenjo Busta koji je takođe nakon tri seta prošao dalje pobedom protiv Kajla Edmunda 6:2, 6:4, 6:2.

Karenjo Busta je prvi i treći set dobio rutinski, sa po dva brejka, dok je Edmund dobar otpor pružio u drugom delu meča u kome ja čak imao i četiri brejk prilike da se vrati u igru, ali mu to nije pošlo za rukom.

Španac u narednom kolu čeka boljeg iz duela Novak Đoković – Denis Istomin.

Ubedljivu pobedu zabeležio je i Filip Kolšrajber. Nemački igrač u tri seta je bio bolji od Donalda Janga – 7:5, 6:3, 6:0.

Kolšrajber je samo u prvom setu imao posao dostojan Gren Slem turnira. Jang je čak prvi došao do brejka u ovom setu, ali je Kolšrajber odmah uzvratio istom merom, a onda i u samoj završnici bio odličan na protivnikov servis i nije dozvolio Amerikancu da dođe do tajbrejka.

U drugom, a posebno trećem setu, Jang nije bio ni senka igrača sa početka meča, pa je Kolšrajber nakon sat i 54 minuta završio posao i sada čeka boljeg iz meča Monfis – Dolgopolov.