Dodigu i Granoljersu set protiv braće Brajan

ATP 24. jan 20175:27 > 5:27
Vaughn Ridley/Getty Images

Hrvatski teniser Ivan Dodig i Španac Marsel Granoljers završili su učešće na Australijan Openu u konkurenciji dublova u četvrtfinalu.

U borbi za polufinale, bolja od hrvatsko-španskog para bila su braća Bob i Majk Brajan iz Sjedinjenih Država sa 7:6 (7:5). 5:7, 6:4, posle dva sata i 26 minuta igre.

Amerikanci će na imena svojih rivala u polufinalu morati da sačekaju. Biće to ili Španci Pablo Karenjo Busta i Giljermo Garsija Lopes ili domaći teniseri Aleks Bolt i Bredli Mouzi.

Dodig i Granoljers su protiv trećih nosioca odigrali veoma dobro, ali su braća Brajan bila bolja u ključnim trenucima. Iako su prvi set izgubili u neizvesnom taj-brejku, hrvatski i španski teniser su se vratili, ali u trećem setu nisu mogli mnogo da pariraju Brajanima. Imali su jednu priliku da naprave brejk, koju su propustili, dok su Amerikanci realizovali jednu od četiri šanse i tako rešili meč.