San Francisko: Kukuškin prejak za Milojevića

ATP 7. feb. 201714:16
Dennis Grombkowski/Getty Images

Mladi srpski teniser Nikola Milojević poražen je na startu čelendžera u San Francisku od trećeg nosioca Mihaila Kukuškina.

Kazahstanac je protiv Milojevića slavio sa 7:6 (7:3), 6:2, posle dva sata i jednog minuta igre.

Kukuškinov naredni protivnik biće domaći teniser Majkl Mo, koji je bio bolji od svog sunarodnika Tenisa Sendgrena u tri seta.

Milojević se sjajno držao u prvom setu protiv mnogo iskusnijeg rivala, i čak je dva puta imao prednost brejka, ali se Kukuškin oba puta vratio. Posle velike borbe u taj-brejku, kazahstanski teniser je osvojio prvi set sa 7:3.

Na samom početku drugog seta nizali su se brejkovi, ali je Kukuškin posle oduzetog servisa Milojeviću za 2:1 vezao još tri gema i došao na korak do trijumfa. Srpski teniser mu je prekinuo niz u sedmom gemu, potom je imao i dve brejk lopte, ali je Kukuškin iskoristio prvu meč loptu za trijumf posle dva sata igre.

Čelendžer u San Francisku igra se za nagradni fond od 100.000 dolara.