Sjajni Lajović izbacio Felisijana Lopeza

ATP 12. mar 20171:48 > 2:00
Quinn Rooney/Getty Images

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo prvog ovogodišnjeg turnira serije 1.000 u Indijan Velsu, pošto je u tri seta pobedio Španca Felisijana Lopeza 6:2, 4:6, 7:6, za dva sata igre.

Lajović je odlično odigrao prvi set. Imao je šest brejk lopti, iskoristio dve, a iskusniji rival imao je samo jednu šansu za brejk, koju je 104. igrač sveta odbranio i na kraju dobio rutinski prvi set 6:2.

Lopez je poboljšao servis u drugom setu, ali je i Lajović nastavio u istom ritmu. U prvih šest gemova nije bilo brejk lopte, ali je Španac u sedmom dočekao svoj momenat. Stekao je tri vezane brejk šanse, iskoristio drugu i napravio brejk, koji mu je i doneo izjednačenje u setovima.

Činilo se da je Lopez stekao psihološku prednost, ali je Lajović i u trećem setu odlično servirao. Nije dao protivniku nijednu brejk priliku, doduše i sam je imao samo jednu, koju nije iskoristio. Na kraju se došlo do taj brejka. Lajović je osvojio dva mini brejka i na kraju sa ubedljivih 7:2 došao do velike pobede.

Ovo je Lajoviću prva pobeda u tri meča nad Lopezom, a u narednom kolu mogao bi da igra protiv prvog nosioca, Endija Marija, ukoliko prođe Vaseka Pospišila.