Vavrinka posle drame u polufinalu

ATP 17. mar 20176:21 > 6:40
Getty images/Vaughn Ridley

Švajcarski teniser Stan Vavrinka plasirao se u polufinale ATP turnira serije 1.000 u Indijan Velsu, pošto je posle velike borbe savladao Austrijanca Dominika Tima u tri seta, 6:4,4:6, 7:6.

Tim je odlično počeo meč, već u prvom gemu napravio brejk. Ali odmah u narednom gemu je izgubio tu prednost, pošto mu je treći igrač sveta oduzeo servis sa nulom. Obojica su bili nesigurni u servisu i u naredna tri gema, pošto je u sva tri bilo brejk prilika. Ipak, uspevali su da zadrže servis, a posebno je Vavrinka bio na iskušenju, koji je spasao u tom intervalu čak četiri brejk lopti.

Novih brejk prilika nije bilo do 10. gema kada je servirao Tim, a onda je Švajcarac došao do dve vezane i realizovao odmah prvu, čime je i dobio set. U drugom setu znatno sigurnija obojica na servisu. Brejk prilika bilo je samo u trećem gemu i to jedna, koju je Tim iskoristio, što mu je omogućilo da uzvrati istom merom i odvede meč u treći set.

Vavrinka je stekao prvi brejk prednosti u odlučujućem setu i poveo 3:0, ali se Tim vratio i izjednačio. Imao je Vavrinka jednu meč loptu u 12. gemu, ali je Tim odlično odigrao i uveo meč u taj brejk. Prvi do mini brejka došao je Vavrinka i poveo 2:0, ali je i Austrijanac uzvratio i bilo je 2:2. Ipak, do kraja je samo jedan čovek osvajao poene – Vavrinka i sa pet uzastopnih je overio plasman u prvo polufinale Indijan Velsa. Tamo ga čeka Pablo Karenjo Busta, koji je ranije u tri seta bio bolji od Pabla Kuevasa. Sve mečeve iz Indijan Velsa možete pratiti na kanalima Sport kluba.