Kavčič eliminisao Tepavca u An-Ningu

ATP 26. apr. 20176:28 > 6:29
Julian Finney/Getty Images

Srpski teniser Marko Tepavac završio je učešće na čelendžeru u kineskom An-Ningu u drugom kolu, porazom od Slovenca Blaža Kavčiča.

Kavčič, koji je postavljen za petog nosioca, slavio je sa 7:6 (8:6), 6:4, posle jednog sata i 51 minuta igre.

Slovenački teniser će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom duela između još jednog srpskog tenisera Janka Tipsarevića i Džejsona Junga iz Kineskog Tajpeja.

Dvojica tenisera su tokom celog meča vodila veliku borbu, a na kraju je presudila bolja koncentracija Kavčiča. U prvom setu nije bilo brejkova, pa je on odlučen u taj-brejku, koji je Slovenac dobio na razliku.

Kavčič je u nastavku nastavio tamo gde je stao u prvom setu i jedan brejk mu je bio dovoljan da kompletira trijumf. Slovenac je odbranio sve tri prilike koje je Tepavac imao da mu oduzme servis i meč je završio sa 11 osvojenih poena više.

Čelendžer u An-Ningu igra se za nagradni fond od 150.000 dolara.