Rim: Berdihova osveta Zverevu

ATP 15. maj 201714:30 > 14:31
Getty Images Sport, Julian Finney

Češki teniser Tomaš Berdih pobedio je u prvom kolu Mastersa u Rimu Mišu Zvereva rezultatom 7:6 (9-7), 6:4, čime se nemačkom igraču "osvetio" za poraz u glavnom gradu Italije od pre osam godina.

Te 2009. godine Zverev je u Rimu slavio sa 4:6, 6:2, 7:5, a i u ponedeljak je u „večnom gradu“ bio blizu pobede, ali nije iskoristio šanse koje je imao.

Nemac je u prvom setu imao četiri brejk lopte pri rezultatu 4:3, a kasnije je u taj-brejku imao i tri set lopte na 6-4, ali se Berdih vratio i do 1:0 u setovima stigao rezultatom 9:7.

Drugi deo meča je bio daleko manje zanimljiv, a Berdih je pitanje pobednika rešio sredinom drugog seta. Tada je brejknuo protivnika za 4:2 u gemovima, a zatim je moćnim servisima održavao prednost do kraja.

Češki teniser, trenutno 13. na ATP listi, će u drugom kolu turnira u Rimu igrati protiv boljeg iz duela Robin Hase – Karlos Berlok.

Turnir u Rimu se igra na šljaci, nagradni fond je 4,273,575 evra, titulu u konkurenciji muškaraca brani Britanac Endi Mari, a direktne prenose možete pratiti na kanalima Sport kluba.