Krajinović osvojio Hajlborn

ATP 21. maj. 201718:00 > 18:01
Getty Images/Matthew Stockman

Srpski teniser Filip Krajinović osvojio je titulu na čelendžeru u nemačkom Hajlbronu, pobedom nad Norbertom Gombošom iz Slovačke u dva seta.

Krajinović je do trofeja došao pobedom sa 6:3, 6:2, posle jednog sata i četiri minuta igre.

U finalu je, može se reći, viđeno veliko iznenađenje, pošto je Krajinović u glavni žreb stigao iz kvalifikacija, dok je Gomboš postavljen za četvrtog nosioca.

Za srpskog tenisera je to peta titula na čelendžerima, prva još od leta 2015. godine.

Krajinović i Gomboš su odigrali veoma zanimljiv meč, sa mnogo preokreta, u kojem je slovački teniser bio bolji na samom početku.

Već u prvom gemu imao je četiri brejk lopte, ali se Krajinović odbranio, da bi šansu nadoknadio dva gema kasnije. Međutim, u šestom gemu, srpski teniser je vratio brejk, a potom osvojio naredna tri gema, pa tako i prvi set.

Tamo gde je stao u prvom setu, nastavio je u drugom, pošto je nanizao još četiri gema. Niz srpskog tenisera Gomboš je prekinuo u petom gemu, da bi se potom igralo gem za gem do kraja meča. Međutim, Krajinović je imao priliku da završi meč gem ranije, ali je Slovak uspeo da spase tu brejk i meč loptu.

Čelendžer u Hajlbronu igran je za nagradni fond od 64.000 evra.