Todi: Lajović ubedljiv, kraj za Zekića

ATP 19. jun 201720:33 > 20:34
Harry How, Getty Images Sport

Srpski teniseri ostvarili su polovičan učinak u prvom kolu čelendžera u italijanskom Todiju – Dušan Lajović je prošao dalje, dok je Miljan Zekić eliminisan.

Lajović, koji je postavljen za prvog nosioca, na startu takmičenja je pobedio Španca Rikarda Ohedu Laru sa 6:1, 6:1, posle 51 minuta igre.

U duelu sa španskim teniserom, Lajović je odbranio sve tri brejk šanse svog rivala, iskoristio je pet prilika da mu oduzme servis i na kraju zasluženo slavio.

U narednom kolu, Lajovića čeka susret sa još jednim Špance Haumeom Munarom, koji je bio bolji od kvalifikanta Artema Smirnova iz Ukrajine u tri seta.

Zekić je poražen od Belgijanca Artura de Grefa, sedmog nosioca, sa 6:2, 6:4, a njihov meč je trajao jedan sat i 22 minuta.

Čelendžer u Todi igra se za nagradni fond od 43.000 evra.