Bostad: Braća Imer bolji od Zimonjića i Marera

ATP 20. jul 201719:23 > 19:30
Alex Pantling/Getty Images

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Španac David Marero izgubili su u četvrtfinalu ATP turnira u Bostadu od Šveđana Elijasa i Mikaela Imera sa 7:5, 7:6 (3) posle sat i 28 minuta igre.

Srpsko-španski dubl bolje je otvorio meč. Napravili su brejk u trećem gemu, a potom su spasili jednu brejk loptu i poveli sa 3:1. Šveđani su onda zaigrali bolje, vezali su četiri gema i došli na korak od osvajanja seta, ali su Zimonjić i Marero uspeli da vrate brejk i izjednače na 5:5. Ipak, švedski dubl je ponovo vezao dva gema i posle 42 minuta rešio set u svoju korist.

U drugom setu ponovo su Srbin i Španac imali vođstvo od 3:1, ali u desetom gemu kada su servirali za dobijanje seta su poklekli pa je taj deo igre odlučen u taj brejku. U doigravanju ubedljivija su bila braća Imer.

Šveđane u polufinalu čeka duel sa nemačko-austrijskom kombinacijom Filip Pečner – Žulijan Noul, koji su u tri seta savladali Daniela i Demolinera.