Rubljov bolji i od Dodiga, za titulu sa Lorencijem

ATP 22. jul. 201722:57 > 23:05
Julian Finney/Getty Images

Ruski teniser Andrej Rubljov nastavio je sa sjajnim igrama na turniru u Umagu, gde je u glavni žreb prošao kao ‚lajki luzer‘, i plasirao se u finale.

Rubljov je u polufinalu slavio sa 7:6 (7:4), 6:1 protiv miljenika domaće publike Ivana Dodiga, posle jednog sata i 41 minuta igre.

Njegov rival u finalu biće Italijan Paolo Lorenci, koji je bio bolji od svog sunarodnika Alesandra Đanesija sa 6:2, 4:6, 6:3. Taj meč je trajao dva sata i 37 minuta.

Prvi set duela između Rubljova i Dodiga bio je izuzetno zanimljiv i neizvestan. Obojica tenisera su imala po dva brejka, svaki je imao svoje šanse, ali je Rubljov bio konkretniji. To se posebno videlo u taj-brejku, koji je dobio sa 7:4.

U drugom setu, ruski teniser je nastavio tamo gde je stao, a posle drugog gema, kada je Dodig izjednačio na 1:1, u potpunosti je preuzeo kontrolu nad mečom. Rubljov je nanizao narednih pet gemova i zasluženo slavio.

Drugo polufinale je bilo maratonsko, a posle sjajnog prvog seta Lorencija, Đanesi se vratio u meč. Konstatno je izazivao svog sunarodnika i mnogo boljom igrom u ključnim trenucima izborio je treći set. Đanesi je prvi došao do brejka u odlučujućem setu, ali je Lorenci uzvratio iskoristivši tek četvrtu šansu za 2:2, a dva gema kasnije napravio je još jedan brejk, čime je i rešio meč.

Ruski teniser će u nedelju igrati za svoju drugu titulu u karijeri, a jedinu prethodnu osvojio je pre dve godine na Kupu Kremlja. Lorenci takođe za sada ima samo jedan ATP trofej, a osvojio ga je prošle godine u Kicbilu.

Turnir u Umagu igra se za nagradni fond od 482.060 evra.