Gštad: Kraj za Lajovića i Marcana

ATP 27. jul. 201714:42 > 14:49
Kevin Lee/Getty Images

Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je meč četvrtine finala u konkurenciji dublova na turniru u Gštadu, pošto je u paru sa Hrvatom Dinom Marcanom poražen od Austrijanaca Olivera Marah i Filipa Osvalda.

Austrijski teniseri su srpsko-hrvatski par savladali rezultatom 7:6 (7-3), 6:4, za sat i 23 minuta igre, pa će u polufinalu turnira u švajcarskom gradu igrati protiv Čeha Romana Jebavija i Holanđanina Matvea Midlkopa.

Lajović i Marcan su u prvom setu imali tri šanse za brejk, ali to nisu uspeli da realizuju, dok su na drugoj strani dva puta sačuvali da im protivnici ne oduzmu servis.

Srbin i Hrvat su pri rezultatu 5:4 imali i dve set lopte, ali su se Marah i Osvald odbranili, da bi kasnije trijumfovali i u taj-brejku.

U drugom setu se vodila izjednačena borba sve do samog kraja igre, da bi na kraju Austrijanci prelomili u 10. gemu za 6:4 i ukupnih 2:0.

Dušan Lajović je u Gštadu igrao i u singl konkurenciji, ali je izgubio u meču prvog kola od Nemca Dastina Brauna.