Nova nedelja i nova titula za Iznera

ATP 31. jul. 20171:21 > 1:37
Getty Images, Gareth Copley

Američki teniser Džon Izner osvojio je ATP turnir serije 250 u Atlanti pobedivši u finalu sunarodnika Rajana Harisona, čime je nastavio sa odličnim rezultatima u julu, pošto je prošle nedelje slavio u Njuportu.

Izner je Harisona nadigrao posle dva seta koja su rešena u taj-brejku rezultatom 7:6 (8-6), 7:6 (9-7), nakon jednog sata i 50 minuta borbe u Džordžiji.

Prvi set je prošao u jednoličnom ritmu gde su oba tenisera čuvala svoj servis, a Izner je, kao što se i očekivalo bio nešto uspešniji prilikom poena iz početnog udarca. Visoki Amerikanac je ostvario 10 asova u prvom delu igre, u kome ipak nije uspeo da dođe do brejk lopte.

U taj-brejku je Harison uspeo da osvoji tri-mini brejka, stigne i do set lopte na 6:5, ali se Izner izvukao i slavio sa 8-6.

U drugom setu su najzad viđeni brejkovi. Harison je prvi oduzeo servis protivniku za 2:0, ali je Izner odmah uzvratio i do kraja je svako ostao siguran u svojim servis gemovima. U taj-brejku je Harison igrao odlično, imao je i prednost od 4:1 i set loptu na 7:6, ali je Izner još jednom preokrenuo za pobedu.

Džon Izner je tako osvojio svoju 12. ATP titulu u karijeri, a četvrtu u Atlanti. Amerikanac je trofej na istom mestu podizao i 2013, 2014. i 2015. godine, a u finalima je tri puta i poražen (2010, 2011, 2016).