Polanski uzeo devet gemova u nizu i plasirao se dalje

ATP 8. avg 20175:55 > 6:00
Minas Panagiotakis, Getty Images

Kanađanin Peter Polanski pobedio je sunarodnika Vašeka Pospišila 2:0 u setovima i plasirao se u drugo kolo Mastersa u Montrealu.

U duelu dvojice tenisera, koji su putem valjd karte dobili šansu da se takmiče u Montrealu, lošije plasirani na ATP listi Polanski (116. na listi) slavio je po setovima 7:5, 6:2, za sat i 22 minuta igre.

Dešavanja na terenu u prvih sedam gemova nisu najavljivala takav kraj. Pospišil (75. na listi) je posle kompletiranog brejka poveo sa 3:0, a zatim i sa 5:2 i došao na korak do osvajanja seta.

Međutim, u tom trenututku kreće fantastična serija Polanskog, koji do kraja seta osvaja pet gemova za redom, dolazi do preokreta i slavlja u setu.

Serija Polanskog nastavljena je i u drugom setu sve do ubedljivih 4:0 u gemovima, kada Pospišil dolazi do osvojenog gema, posle devet izgubljenih u nizu.

Ipak, to nije bilo dovoljno za povratak u meč, pa je Polanski sigurnim servisom rešio i drugi set i plasirao se u narednu rundu. Njega tamo očekuje duel sa osvajačem Vimbldona Rodžerom Federerom.

U meču između Španca Roberta Bautiste Aguta i kvalifikanta Amerikanca Tima Smičeka, ulogu favorita opravdao je Agut i slavio po setovima 7:6(4), 6:1.
Španski teniser u drugom kolu igra protiv još jednog Amerikanca Rajana Harisona.