Zverev srušio Federera za trofej u Montrealu!

ATP 13. avg 201723:15 > 23:18
Minas Panagiotakis/Getty Images Sport

Aleksandar Zverev osvojio je Masters u Montrealu pobedom protiv Rodžera Federera u finalu rezultatom 6:3, 6:4.

Mladi Nemac potvrdio je da je budućnost ali i sadašnjost tenisa i uspeo je da zaustavi sjajan niz Federera na najvećim turnirima u 2017. godini.

Švajcarac je pre ovog poraza osvojio dva Gren slema i dva Mastersa, a ovo mu je prvi poraz u sezoni na najvećim turnirima.

Na početku meča Federer je pokušao da zbuni rivala prepustivši mu prvi servis, ali to nije uzdrmalo Zvereva koji je sjajno počeo. U prvom setu se nije dozvolio Federeru nijednu brejk loptu, a brejkom u sedmom gemu rešio je prvi set.

Federer je nešto bolje zaigrao u nastavku. U drugom gemu imao je tri brejk šanse, ali nikako nije uspevao da slomi servis rivala.

Zverev je izdržao sve izazove i ponovo je u sedmom gemu napravio brejk, da bi potom u maniru iskusnih igrača zadržao dva servis gema bez problema.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni okršaj i sada je 2-2 u pobedama. Zverev je osvojio petu titulu ove sezone i ukupno šestu u karijeri.