Krajinović u polufinalu čelendžera u Komu

ATP 1. sep. 201718:29
Clive Mason, Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u polufinale čelendžera u italijanskom Komu, pobedom nad Portugalcem Gaštaoom Elijašom posle preokreta.

Krajinović je protiv Elijaša slavio sa 6:7 (6:8), 6:2, 6:3, posle dva i po sata igre.

Njegov rival u borbi za finale biće domaći teniser Marko Čekinato, koji je postavljen za prvog nosioca, koji je eliminisao Nemca Oskara Ota sa 6:3, 6:2.

Pošto je u borbi nerava izgubio prvi set, Krajinović je u naredna dva seta svom rivalu prepustio samo pet gemova. Elijaš je bio taj koji je u drugom setu nastavio gde je stao u taj-brejku prvog, ali se tada srpski teniser probudio, u četvrtom gemu vratio brejk, a potom upisao još dva za izjednačenje u setovima. U trećem setu, Krajinoviću je bilo dovoljno da jednom oduzme servis portugalskom teniseru i potom dođe do trijumfa.

Čelendžer u Komu igra se za nagradni fond od 43.000 evra.