Moskva: Lajović poražen od 169. tenisera sveta

ATP 17. okt. 201716:34 > 16:40
Getty images/Elsa

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu ATP turnira u Moskvi od Ricardasa Berankisa, rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 7:5. Bez šansi za brejk, nije mogao više protiv raspoloženog Litvanca.

Tokom prvog seta Lajović je imao znatno bolji procenat prvog servisa a napravio je i dva asa, ali mu to nije bilo dovoljno da sačuva svoj servis. Ključni gemovi prvog seta bili su peti i deveti, a oba puta se bolje snašao Berankis praveći brejk i set prelomio u svoju korist – 6:3.

U drugom setu na servis liniji nije bilo promena, srpski teniser je i dalje bio znatno bolji, ali na servis protivnika nije imao nijednu priliku da napravi brejk.

U taj-brejku drugog seta Berankis je bio ubedljiv dobivši ga rezultatom 7:2.

Čini se da je presudni faktor na meču bio iskorišćenost prvih servisa. Litvanac je izgubio svega četiri poena kada je uspeo da ubaci prvi servis i na taj način je onemogućio protivnika da ga ugrozi.

Berankis će u narednom kolu igrati sa pobednikom duela Andrej Rubljev – Filip Krajinović.