ATP 29. okt. 201711:45 > 11:46
Julian Finney/Getty Images

Borna Ćorić obezbedio je mesto u glavnom žrebu poslednjeg Mastersa sezone.

Hrvatski teniser Borna Ćorić obezbedio je sebi učešće u glavnom žrebu poslednjeg Mastersa sezone koji se od ponedeljka igra u Parizu.

Ćorić je u kvalifikacijama bio četvrti nosilac i u poslednjem meču je bio bolji od Evgenija Donskoja koga je savladao u dva seta – 6:2, 6:3.

Ćorić je do pobede došao nakon 72 minuta igre uz ukuono tri brejka.

Prvi set je Ćorić sigurno rešio u svoju korist uz dva brejka. Prvi put je rivalu oduzeo poen na njegov servis u četvrtom gemu, kada je i imao prvu brejk loptu u meču, i poveo je sa 3:1, a zatim i sa 5:2. Drugi brejk je došao u osmom gemu za 6:2 i osvajanje prvog seta.

U drugom setu je Ćorić već u prvom gemu bio suočen sa četiri brejk lopte koje je uspešno odbranio, da bi za Donskoja ponovo koban bio četvrti gem u kome je Ćorić iskoristio svoju priliku i poveo sa 3:1. Donskoj je do kraja uspeo da spase jednu meč loptu, ali ne i više od toga.

Duele sa Mastersa u Parizu pratite na kanalima Sport Kluba.