Bolt krenuo brzo, Troicki se spasio preokretom

ATP 15. jan 20187:12 > 7:35
Cameron Spencer, Getty Images Sport

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se posle mnogo muka i borbe u drugo kolo Australijan opena, pošto je u prvom bio bolji od Australijanca Aleksa Bolta u pet setova.

Srpski igrač, 65. na ATP listi, savladao je posle preokreta Australijanca koji je 188. na svetu, rezultatom 6:7 (2-7), 4:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Bolt je za glavni žreb turnira u Melburnu dobio specijalnu pozvnicu organizatora, a u meču sa Troickim je opravdao ukazano poverenje.

25-godišnji levoruki teniser je u prvom setu prvi došao do dve brejk lopte, koje nije iskoristio, ali je zatim u taj-brejku bio znatno bolji, pa je posle 39 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

Nastavak je doneo izjednačenu igru, u kojoj je prvi opet poklekao Troicki, koji je izgubio svoj servis za 3:2 za Bolta. Imao je Srbin u desetom gemu tri brejk lopte i šansu za povratak u set, ali je Australijanac izdržao sve napade, te je došao do 2:0 u setovima.

Troicki se probudio u trećem i četvrtom setu, kada je već izgledalo da je vrag odneo šalu, pa je za manje od sat vremena uspeo da izjednači i meč uvede u odlučujući peti set.

Tamo je ponovo zablistao Bolt, koji je odlično koristio svaku priliku za poen, pa je došao i do 3:0 u gemovima. Međutim, Troicki je zatim vezao pet uzastopnih dobijenih gemova, da bi na kraju slavio posle dva sata i 52 minuta borbe.

Naredni protivnik Viktora Troickog biće pobednik duela Nik Kirjos (Australija) – Rožerio Dutra Silva (Brazil).