Dimitrov preživeo Mekenzija Mekdonalda

ATP 17. jan 201813:49 > 13:52
Cameron Spencer, Getty Images

Grigor Dimitrov je teže nego što je iko mogao da očekuje prošao u treće kolo Australijan Opena.

Treći nosilac, Grigor Dimitrov je nakon pet setova savladao Mekenzija Mekdonalda 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6.

Mladi Amerikanac je u prvom setu iskoristio prvu brejk priliku koja mu se ukazala, sam spasio pet brejk lopti u nastavku i poveo sa 1:0.

Drugi set dobio je Dimitrov koji je dva puta oduzeo servis Mekdonaldu, a trećem se ponovo razvila prava borba. Mekdonald je prvi došao do brejka, ali je Dimitrov nakon toga odmah uzvratio na isti način, a zatim u 10. gemu napravio novi brejk i poveo sa 2:1.

Četvrti set je u potpunosti bio u znaku američkog igrača koji Dimitrovu nije prepustio niti jedan gem i meč je ušao u peti set.

Bez brejka pa čak i brejk prilike odigrano je 13 gemova, a pri rezultatu 7:6 Dimitrov je iskoristio drugu brejk loptu koja mu je donela i plasman u treće kolu u kome ga čeka Andrej Rubljev.

Rubljev je odigrao četiri seta sa Markosom Bagdatisom i slavio sa 6:4, 6:7, 6:4, 6:2.

U nastavku turnira pratićemo i Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova koji je u tri seta savladao domaćeg tenisera Metjua Ebdena i za plasman u četvrto kolo snage će odmeriti sa 24. nosiocem Dijegom Švarcmanom.

Argentinac je u drugom kolu bio bolji od Kaspera Ruda sa 6:4, 6:2, 6:3.