Bautista Agut na Puja u finalu Dubaija

ATP 2. mar 201819:20 > 19:33
Tom Dulat/Getty Images

Španski teniser Roberto Bautista Agut plasirao se u finale ATP turnira serije 500 u Dubaiju, pošto je u polufinalu savladalo Maleka Žazirija iz Tunisa. Prethodno je Francuz Luka Puj nadigrao srpskog tenisera Filipa Krajinovića, čime je obezbedio finalni meč i borbu za trofej.

Španac Bautista Agut, 23. teniser na ATP listi, nije dozvolio iznenađenje protiv 117. igrača sveta Tunišanina Žazirija, kojeg je savladao rezultatom 6:3, 6:4, posle sat i 21 minuta borbe u Dubaiju.

Bautista Agut je u prvom setu vrlo brzo došao do brejka i vođstva od 3:0, da bi u sigurnom ritmu nastavio i do kraja seta, ne ostavivši protivniku šansu da dođe do izjednačenja.

U drugom setu je na terenu viđena potpuno drugačija slika. Žaziri je zaigrao na sve ili ništa, što mu je donelo rezultat. Poveo je sa 4:1, ali je tada stao, dok je Španac osvojio pet uzastopnih gemova i obezbedio plasman u finale.

Bautista Agut će u finalu igrati protiv Luke Puja, kojeg je u karijeri do sada dva puta pobedio, dok je jednom sa terena izašao kao poraženi. Španac bi pobedom došao do svoje osme ATP titule, a Puj šeste.

ATP turnir serije 500 u Dubaiju se igra na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 2.623.485 dolara, a direktan prenos finala možete pratiti na Sport Klubu 2 u subotu od 16 časova.

Prvi nosilac Grigor Dimitrov je eliminisan u prvom kolu, dok titulu zbog oporavka posle operacije kuka nije branio prošlogodišnji osvajač Endi Mari.