ATP Istanbul: Đere kroz dva taj-brejka do drugog kola

ATP 30. apr 201813:22 > 13:23
Dennis Grombkowski, Getty Images Sport

Srpski teniser Laslo Đere savladao je Denisa Istomina u prvom kolu ATP turnira u Istanbulu rezultatom 2:0, a u oba seta je 110. igrač sveta dobio posle taj-brejka.

U prvom setu je Laslo Đere uspeo Denisu Istominu da uzme servis već u drugom gemu u kom je Uzbekistanac servirao. Međutim Istomin odmah uzvraća pa do kraja seta više nije bilo brejkova.

Đere je odlično počeo u taj-brejku jer je poveo sa 4:0 i tu je već bilo jasno da dobija prvi set.

U drugom setu nije bilo oduzimanja servisa mada je srpski teniser imao većih problema posebno u prvom gemu. Tada je Istomin imao čak tri brejk lopte koje nije iskoristio, a takođe je i pri rezultatu 2:2 takođe porpustio jednu brejk šansu.

Išlo se u taj-brejk koji je bio daleko izjednačeniji nego onaj u prvom setu. Istomin je imao čak i set loptu pri rezultatu 6:5, ali zatim Đere uzima tri poena i dobija meč.

U narednom kolu 110. igrač sveta će se sastati sa Andreasom Sepijem.