Eštoril: Sousa preokrenuo protiv Souse, Edmund siguran

ATP 3. maj 20180:51 > 0:54
Alex Goodlett/Getty Images

Portugalac Žoao Sousa, Britanac Kajl Edmund, Amerikanac Fransis Tijafo i Italijan Simone Boleli plasirali su se u četvrtfinale ATP turnira u Eštorili.

U duelu dvojice Portugalaca Žoao je savladao svog prezimenjaka Pedra rezultatom 2:1 u setovima – 4:6, 7:6, 7:5.

Sousa, 68. igrač sveta, je posle lošije igre u prvom setu u nastavku uspeo da nametne svoj ritam. Ostao je koncentrisan u završnici drugog seta i slavio je u taj brejku sa 7:1.

Odlučujući set Sousa je rešio u desetom gemu kada je izjednačio na 5:5 vrativši brejk, a zatim još jednom stigao do rejka za konačnih 7:5.

Portugalac će se u duelu za plasman u polufinale sastati sa Kajlom Edmundom. Treći nosilac je do mesta u četvrtfinalu stigao trijumfom nad Aleksom de Minaurom 6:2, 7:5.

Amerikanac Frensis Tijafo pobedio je u dva seta Luksemburžanina Žila Milera i u prvom učešću u Eštorilu dogurao je najmanje do četvrtfinala. Trenutno 64. teniser sveta nadigrao je 36 mesta bolje rangiranog Milera posle 93 minuta igre.

Njegov protivnik u četvrtfinalu će biti Simone Boleli koji je posle preokreta bio bolji od Argentinca Federika Delbonisa sa 3:6, 7:5, 6:2.

Sve mečeve sa turnira u Eštorilu možete pratiti u prenosima na kanalima Sport kluba.