Lajović u glavnom žrebu u Madridu

ATP 6. maj 201817:21 > 17:22
Getty Images/ Julian Finney

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u glavni žreb Mastersa u Madridu, pobedom nad Nemcem Florijanom Majerom.

Lajović je u drugoj rundi kvalifikacija slavio sa 6:3, 6:3, posle 56 minuta igre i tako osigurao susret sa ruskim teniserom Karenom Hačanovim.

Lajović je odigrao veoma dobar meč sa Majerom u kojem je praktično sve vreme kontrolisao rezultat.

U prvom setu, Lajoviću je brejk u drugom gemu bio dovoljan da ga osvoji, pošto je iskoristio drugu priliku. Srpski teniser je već u prvom gemu drugog seta mogao da oduzme servis rivalu, ali se Majer odbranio. Propuštenu priliku je nadoknadio šest gemova kasnije, a potom je vezao i naredna dva za siguran trijumf za manje od sat vremena.

Za razliku od Lajovića, Viktor Troicki je eliminisan u drugom kolu kvalifikacija, a bolji od njega bio je Kazahstanac Mihail Kukuškin.

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 6.200.860 evra i možete da ga pratite na kanalima Sport kluba.