Ženeva: Poraz Bašića, Vavrinka konačno pobedio

ATP 23. maj. 201821:13 > 21:16
Alexander Hassenstein/Getty Images

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić završio je učešće na turniru u Ženevi u drugom kolu, porazom od Amerikanca Tenisa Sendgrena u dva seta.

Sendren je do trijumfa u tom duelu došao sa 6:3, 6:2, posle 51 minuta igre i tako osigurao susret sa Italijanom Fabiom Fonjinijem, koji je ostvario preokret dana.

Fonjini je izgubio prvi set od kvalifikanta Noe Rubina u taj-brejku, ali je potom rutinski dobio naredna dva seta i plasirao se u treće kolo posle jednog sata i 54 minuta. Italijanski teniser je slavio sa 6:7 (5:7), 6:2, 6:2 u tom susretu.

Trijumf je ostvario još jedan teniser – Andreas Sepi, koji je u Ženevi postavljen za sedmog nosioca. I on je pobedio kvalifikanta – Bernabea Sapatu Miraljesa sa 7:5, 6:3, a taj meč je trajao sat i 19 minuta. Sepijev rival će biti Nemac Peter Gojovčik, koji je još u utorak prošao u četvrtfinale.

Isto je učinio i Mađar Marton Fučovič pobedom nad Frensisom Tijafoom iz Sjedinjenih Država sa 7:6 (7:5), 6:4. Fučoviču će sledeći protivnik biti Stan Vavrinka iz Švajcarske, koji je pobedio Amerikanca Džareda Donaldsona sa 6:3, 6:4. Vavrinki je to bila prva pobeda još od februara.

Turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 501.345 evra.