Tim preko Ivaške do Cicipasa

ATP 28. maj 201816:37 > 16:38
Julian Finney, Getty Images

Dominik Tim se bez mnogo problema plasirao u drugo kolo Rolan Garosa. Sedmi nosilac je u prvom meču u Parizu bio bolji od Ilje Ivaške iz Belorusije.

Dominik Tim je do plasmana u drugo kolo došao pobedom u tri seta 6:2, 6:4, 6:1 za sat i 46 minuta.

U prvom setu Timu je posao završio sa dva brejka, a u drugom i trećem je morao malo da pojača tempo. U drugom setu je Tim rutinski poveo sa 3:0, ali je Ivaška uspeo da vrati oba brejka i izjednači na 4:4 da bi u narednom gemu ostao bez daha i ponovo, ali nakon velike borbe, doživeo brejk. Treći set je Belorus izgubio sa tri pretrpljena brejka, ali nijedan nije dao bez velike borbe. Uspeo je do kraja da spasi jednu meč loptu, ali ne više od toga.

Tim će u drugom kolu ukrstiti rekete sa Stefanosom Cicipasom koji je u prvom kolu sa 3:1 u setovima nadigrao kvalifikanta Karlosa Tebernera.