Donati zaustavio Kecmanovića u Vićenci

ATP 1. jun 201816:28 > 16:29
Adam Pretty, Getty Images

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u četvrtfinalu Čelendžera u Vićenci. Od njega je bolji bio Italijan Mateo Donati u tri seta 6:7, 7:6, 6:3.

Donati je slavio posle dva časa i 29 minuta igre.

Italijanski teniser je u prvom setu prvi stigao do brejka u šestom gemu, ali je Kecmanović ubrzo odgovorio i izjednačio na 5:5, a tako i odveo prvi set u taj-brejk.

Srpski igrač bio je koncentrisaniji u završnici prvog seta, pa je u taj-brejku slavio sa 7:1.

U nastavku je blagu kontrolu nad duelom u Vićenci preuzeo domaći teniser. Donati je napravio brejk pri rezultatu 2:1, Kecmanović je ponovo uspeo da sustigne zaostatak i obezbedi taj-brejk, ali je ovoga puta Donati bio bolji i stigao do 1:1 u setovima, posle 7:2 u taj-brejku.

Start odlučujućeg seta obeležila je bolja igra tenisera iz Srbije, koji je oduzeo servis protivniku, ali je Italijan odmah odgovorio, do kraja seta još jednom stigao do brejka za 5:3, a onda i bez problema stigao do trijumfa.

Donati će u polufinalu odmeriti snage sa boljim iz duela Stefano Travalja – Salvatore Karuzo.