Đoković lako preko Dimitrova do četvrtfinala u Kvinsu

ATP 21. jun 201817:29 > 18:41
Matthew Stockman/Getty Images

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Kvinsu pobedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovom u dva seta.

Đoković je do sedmog trijumfa u osam međusobnih susreta sa Dimitrovom došao sa 6:4, 6:1, posle jednog sata i šest minuta igre.

U borbi za polufinale, Novaka čeka susret sa pobednikom duela između dvojice Francuza Žilijena Benetoa i Adrijana Manarina, a taj meč je na programu u petak oko 16 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Đoković je protiv Dimitrova odigrao odličan meč, a prelomio ga je u finišu prvog seta. Do tog trenutka se bugarski teniser držao, ali nije pretio, da bi posle brejka kojim je osvojio prvi set Đoković ubrzao svoju igru, na koju njegov rival nije imao rešenje.

Sam početak meča nije doneo mnogo uzbuđenja, obojica tenisera su bili relativno sigurni na svojim servisima i brejkova nije bilo. U istom ritmu su nastavili do desetog gema, kada je Đoković osetio da bi mogao da ugrozi Dimitrova na servisu. Brzo i lako je došao do tri brejk lopte, dve je bugarski teniser odbranio, ali treću nije, pa je nekadašnji najbolji teniser sveta osvojio prvi set sa 6:4.

U drugom setu Novak je nastavio tamo gde je stao u prvom. Posle sigurnih servis gemova u prva tri gema, Đoković je u naredna tri nanizao dva brejka i već u šestom došao na korak od trijumfa. Usledila je velika borba na Novakovom servisu, Dimitrov je odbranio dve Đokovićeve meč lopte, ali treću nije uspeo posle jednog sata i šest minuta igre.

Tok meča možete da pratite na ovom linku.