Džumhur preko Erbera do polufinala u Antaliji

ATP 28. jun 201815:03 > 15:04
Clive Brunskill Getty Images

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u polufinale turnira u Antaliji pobedom nad Pjer-Igom Erberom iz Francuske u dva seta.

Džumhur je do trijumfa nad francuskim teniserom došao sa 6:4, 6:1, posle jednog sata i tri minuta igre.

U borbi za finale, Damira čeka susret sa Čehom Jiržijem Veselim, koji je bio bolji od Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije sa 7:6 (7:5), 6:2.

Duel između Džumhura i Erbera bio je neizvestan samo u prvom setu, a odlučen je u petom gemu, kada je viđena i jedina brejk lopta u tom periodu igre. Bosanskohercegovački teniser je tada oduzeo servis rivalu, a iako je Erber pokušao da uzvrati u narednom gemu do brejk šanse nije došao.

U nastavku je viđena odlična igra Džumhura, koji je napravio dva brejka u prva tri gema, a uz to je i izuzetno dobro servirao. Francuz je jedinu brejk loptu imao u drugom gemu, ali se Damir odbranio i od tada je preuzeo potpunu kontrolu nad rezultatom.

Turnir u Antaliji igra se za nagradni fond od 426.145 evra.