Gštad: Galoviću malo falilo da uđe u glavni žreb

ATP 22. jul 201812:49 > 12:58
Alex Grimm/Getty Images

Nemac Janik Hafman je savladao hrvatskog tenisera Viktora Galovića u poslednjem kolu kvalifikacija za ATP turnir u Gštadu rezultatom 2:1. Po setovima je bilo 6:7, 7:6 i 6:4.

U prvom setu ovog duela nije bilo nijednog brejka, a jedinu brejk priliku u tom delu meča je imao Hafman u provm gemu kada je servirao Hrvat Galović. Viktor je to ipak spasao, a set je ušao u taj-brejk. U njemu je Galović bio izuzetno jak na servisu i sa dva mini-brejka je dobio taj-brejk 7:4.

Drugi set počinje sa dva brejka i to za obojicu tenisera. Najpre je Nemac uzeo servis Galoviću ali ga je odmah i izgubio. Opet se išlo u taj-brejk u kom je prvi popustio Galović. Pri rezultatu 5:5 on je izgubio servis, a Hafman je tada iskoristio prvu set loptu i dobio je taj-brejk 7:5.

U trećem setu je Hrvat opet prvi izgubio servis, ali je potpom uspeo da napravi ribrejk i da izjednači na 3:3 protiv 99. igrača sveta. Ipak Janik Hafman pravi još jedan brejk posle čega je trasirao sebi put ka pobedi u tom setu 6:4.

Još se ne zna sa kim će Hafman igrati na Otvorenom prvenstvu Švajcarske, a na ovom turniru inače igraju Laslo Đere, Borna Ćorić, dok jee prvi nosilac Fabio Fonjini.