Basilašvili u Hamburgu do prve ATP titule u karijeri

ATP 29. jul 201817:35 > 17:40
Alex Grimm, Getty Images Sport

Gruzijski teniser Nikoloz Basilašvili trijumfovao je ATP turniru u Hamburgu. On je u finalu nadigrao 36. tenisera sveta Leonarda Majera iz Argentine rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 0:6, 7:5.

Basilašvili je do titule u Nemačkoj stigao posle dva časa i 14 minuta igre.

U prvom setu ključan je bio treći gem, u kome je Gruzijac stigao do brejka, a zatim i do kraja prvog dela igre održavao tu prednost.

Drugi set obeležila je furiozna igra Majera, koji je tri puta oduzeo servis protivniku i sa dominantnih 6:0 stigao do izjednačenja.

Ipak, uspeo je Basilašvili da se oporavi i vrati u meč, ključnu prednost ostvario je u završnici meča, stigavši do brejka, a zatim je i sigurno priveo meč kraju.

Dvadesetšestogodišnji Basilašvili je u Hamburgu stigao do svoje prve ATP titule u karijeri. On je ujedno i prvi Gruzijac u istoriji te zemlje, koji je podigao jedan ATP trofej.

Takođe, od ponedeljka će iti 35. na ATP listi, što je najviši rang jednog Gruzijca u istoriji.