Ćorić zakazao hrvatski derbi, veče kvalifikanata

ATP 7. avg 20184:27 > 4:37
Clive Brunskill/Getty Images

Hrvatski teniser Borna Ćorić i Kanađanin Miloš Raonić u dva seta izborili su plasman u drugo kolo Rodžers kupa u Torontu.

Dvadesetjednogodišnji Ćorić, trenutno 20. igrač na ATP listi, savladao je domaćeg predstavnika Vaseka Pospišila sa 6:4, 6:3 i zakazao duel sa šestim nosiocem, sunarodnikom Marinom Čilićem koji je bio slobodan na startu.

Ćorić je u prvom setu iskoristio jednu od šest brejk lopti, a oduzet servis rivalu u sedmom gemu bio mu je dovoljan da povede sa 1:0. Hrvat je u drugom setu bio još dominantniji iako u trećem gemu nije iskoristio šansu da oduzme servis Kanađaninu, koji je mesto u glavnom žrebu dobio zahvaljujući specijalnoj pozivnici organizatora.

Ipak, Ćorić je u sedmom gemu drugi put došao do brejka, a duel je završio tako što je još jednom oduzeo servis Pospišilu.

Miljenik domaće publike Miloš Raonić je bio bolji od Belgijanca Davida Gofana 6:3, 6:4 za sat i 13 minuta. Raonić je imao 12 as udaraca, protivnik samo dva, iskoristio je dve od tri brejk lopte i po jedan oduzet servis u oba seta bio mu je dovoljan da obezbedi mesto u nastavkui takmičenja. Imao je i Gofan svoje šanse, pogotovo u prvom setu, kada nije iskoristio nijednu od tri brejk prilike.

Raonić će se u drugoj rundi sastati sa pobednikom meča Frensis Tijafo (SAD) – Marko Čekinato (Italija).

Sjajno veče u Kanadi imali su kvalifikanti. Najpre je Francuz Pjer Erber eliminisao Alberta Ramosa iz Španija (4:6, 6:3, 6:4), potom je Rus Danil Medvedev bio bolji od Amerikanca Džeka Soka (6:3, 3:6, 6:3), dok je njegov sunarodnik Bredli Klan pobedio iskusnog Davida Ferera iz Španije (7:6, 6:4).

U ostalim mečevima Argentinac Dijego Švarcman je opravdao ulogu favorita protiv Birtanca Kajla Edmunda – 6:1, 6:2, dok je japanski kvalifikant Jošito Nišioka predao duel Pablu Karenju Busti kod rezultata 6:0 za Španca.

U dnevnom programu imena rivala u 2. kolu saznali su Rafael Nadal i Novak Đoković, koji je bio uspešan u dubl konkurenciji.

Na našem sajtu pogledajte sve rezultate i žreb, a mečeve iz Toronta pratite na kanalima Sport kluba.