Tomić osvojio Čengdu, Fonjini ispustio četiri meč lopte

ATP 30. sep 201813:17 > 13:19
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Australijski teniser Bernard Tomić osvojio je titulu na ATP turniru u Čengduu. On je u finalu nadigrao 13. tenisera sveta Fabija Fonjinija u tri seta 6:1, 3:6, 7:6.

Tomić je do trofeja stigao posle dva časa i 18 minuta igre.

Australijanac je prvi deo igre veoma lako rešio u svoju korist. Tomić je na startu prvog seta poveo sa 3:0, a zatim mirno stigao do vođstva u setovima.

Drugi set bio je neizvesniji. Fonjini je prvi stigao do brejka za 3:1, ali je Tomić odmah odgovorio. Ipak, uspeo je Italijan još jednom da oduzme servis protivniku za 5:3, a onda i izjednači.

Start odlučujućeg seta pripao Italijanu kada je odmah napravio brejk, ali je dopustio i da Tomić odgovori. Zatim je 123. teniser sveta ostvario brejk, ali je usledila reakcija sa druge strane mreže, pa je nastvljena ujednačena borba sve do taj-brejka.

Fonjini je propustio veliku šansu pri vođstvu 6:3 u taj-brejku, kada nije iskoristio četiri meč lopte, a Tomić je to znao da kazni i taj-brejk završio sa 9:7.

Tomić je tako stigao do četvrte ATP titule u karijeri.