Monterej: Veliki otpor Serdarušića Melceru

ATP 4. okt 20180:39 > 0:41
Lisa Blumenfeld/Getty Images

Hrvatski teniser Nino Serdarušić završio je učešće na čelendžeru u Montereju u drugom kolu porazom od Austrijanca Geralda Melcera.

Melcer, koji je postavljen za sedmog nosioca, protiv 21-godišnjeg Hrvata je slavio sa 7:6 (7:4), 4:6, 6:3, posle dva sata i pet minuta igre.

U narednom kolu austrijskog tenisera čeka susret sa pobednikom duela između Kolumbijca Santjaga Hiralda i Gonsala Eskobara iz Ekvadora.

Prvi set duela između Serdarušića i Melcera je rešen u taj-brejku, ali je mladi hrvatski teniser imao šansu da ga reši u desetom gemu, kada je viđena jedina brejk lopta u tom delu igre. Pošto ju je propustio, Austrijanac je uspeo da uspostavi kontrolu u taj-brejku, da bi usledio odgovor Serdarušića.

Hrvatski teniser je napravio brejk u sedmom gemu i potom praktično bez problema uspeo da zadrži prednost i izbori treći set. Odlučujući set je bio i najzanimljiviji, Serdarušić je odmah imao brejk loptu, ali je usledio odgovor Melcera, koji je svoju šansu iskoristio pet gemova kasnije. Baš kada je servirao za meč, Nino je imao dve brejk lopte, ali se Austrijanac odbranio i potom iskoristio prvu priliku da reši meč.

Čelendžer u Montereju se igra za nagradni fond od 150.000 dolara.